skip to Main Content
+48 664 712 657 +48 787 915 711 pjrg@pjrg.pl wroclaw@pjrg.pl katowice@pjrg.pl PJRG SP. Z. O. O. ul. Budowlanych 50 lok.1 45-123 Opole
Jak Czyścić żaluzje?

Jak czyścić żaluzje?

Jeśli przystępujemy do porządków domowych i zamierzamy zabrać się za czyszczenie żaluzji, to przed zaczęciem prac radzimy określić ich stan zabrudzenia. Jeśli mamy do czynienia z zakurzonymi żaluzjami, to wystarczy przetarcie ich sucha szmatką. Gorzej kiedy na naszych żaluzjach widoczne są plamy, wtedy najlepiej jest przeprać je na mokro za pomocą szmatki. Podczas mycia, oprócz samego sposobu czyszczenia ważne są również środki których używamy. W odkurzaniu żaluzji z kurzu, skutecznie może nam pomoc specjalna końcówka do szczotki odkurzacza.

Żaluzje PCV

Są dość odporne na mycie, do którego najlepiej używać ściereczki z wodą. Czyszczenie tych żaluzji zaczynamy od ich dokładnego oczyszczenia z kurzu. Wszelkie inne pozostałe plamy lub zabrudzenia zmywamy za pomocą zwilżonej szmatki z dodatkiem detergentu. Nie należy zapominać o dodatkowych elementach takich jak np. sznureczki.

Żaluzje aluminiowe

Należy je tylko odkurzać i polerować flanelową szmatką, ponieważ aluminium matowieje pod wpływem wilgoci.

Żaluzje drewniane

Lubią mycie na sucho, za pomocą ścierki z dodatkiem środka nabłyszczającego typu Pronto. Jeśli jednak nasze rolety drewniane są silnie zabrudzone, wówczas do ich czyszczenia należy użyć letniej wody z dodatkiem płyny do mycia drewna.

Żaluzje bambusowe

Ich lamele wykonane są ze sklejonych i sprasowanych pędów bambusa, dlatego po odkurzeniu można myć je na mokro.

Żaluzje pionowe 

Verticale, czyli żaluzje pionowe, czyścimy w taki sposób: Listki z PVC czyścimy na mokro. Pasy drewniane czyścimy tak, jak w żaluzjach poziomych, natomiast, pasy z tkaniny (jeśli producent nie zaleci inaczej) można nawet wyprać w pralce nastawionej na program do tkanin delikatnych
i niską temperaturę bez wirowania. Należy je suszyć w pozycji rozłożonej.

Back To Top