skip to Main Content
+48 664 712 657 +48 787 915 711 pjrg@pjrg.pl wroclaw@pjrg.pl katowice@pjrg.pl PJRG SP. Z. O. O. ul. Budowlanych 50 lok.1 45-123 Opole

Najczęstsze przyczyny awarii rolet zewnętrznych z silnikami w Opolu.

Awaria rolet zewnętrznych co jest najczęstszym powodem ? Podczas naszej pracy polegającej na naprawie rolet w Opolu często napotykamy na poważne uszkodzenia rolet zewnętrznych z silnikami elektrycznymi. Roleta zewnętrzna z zamontowanym zwykłym silnikiem w przypadku blokady lub napotkania przeszkody nie jest w stanie się sama zatrzymać. Podczas montażu monter ustawia położenie górne i położenie dolne pancerza. Niestety roleta nie jest w stanie sama zatrzymać się pomiędzy ustalonymi położeniami i w przypadku napotkania blokady ulega uszkodzeniu. Najczęstszą dochodzi do uszkodzenia rolet w drzwiach trasowych, przez podłożone meble ogrodowe, pozostawioną miotłę, doniczki lub większe zabawki dziecięce. Na tak pozostawione przedmioty napotyka działająca roleta, która się blokuje i uszkadza. Typowym w takiej sytuacji uszkodzeniem jest zerwanie wieszaków i wygięcie piór pancerza w przeciwnym kierunku, a nawet jego rozerwanie. Inną przyczyną uszkodzeń jest oblodzenie pancerz, przymarznięcie listwy dolnej do parapetu / tarasu lub zamarznięcie zwiniętej rolety w środku skrzyni.

 Awaria rolet zewnętrznych przysparza wiele problemów. Kłopotliwa jest zwłaszcza w przypadku zablokowania wyjścia na taras lub zepsucia rolety w pozycji zamkniętej, która powoduje zaciemnienie pomieszczenia. Jak uniknąć awarii rolet ? Pilnujmy aby podczas pracy rolety nie były pozostawione żadne przedmioty, zimą unikajmy centralnego zamykania rolet, gdyż któraś z rolet będąca poza naszym nadzorem może przymarznąć lub wymienić silniki na silniki z detekcją przeszkód.

 

Back To Top