skip to Main Content
+48 664 712 657 +48 787 915 711 pjrg@pjrg.pl wroclaw@pjrg.pl katowice@pjrg.pl PJRG SP. Z. O. O. ul. Budowlanych 50 lok.1 45-123 Opole
Sposób Postępowania Z Roletami Zewnętrznymi Zimą

Sposób postępowania z roletami zewnętrznymi zimą

Zima to bardzo ciężki okres nie tylko dla ludzi, ale też dla wszelkich zewnętrznych elementów budynków.

Jednym z takich elementów jest roleta zewnętrzna, której podstawowym zadaniem w zimie  jest zabezpieczenie pomieszczenia przez nadmierną  stratą ciepła.

Właściwe, bezproblemowe działanie rolety zewnętrznej, która poddawana jest zmiennym warunkom pogodowym, nagłym spadkom temperatury, wilgocią, opadami śniegu i marznącego deszczu,  uzależnione jest od odpowiedniego użytkowania i uważnego jej obserwowania, podczas codziennej eksploatacji.

Warunki pogodowe występujące np. na terenie Opola i Opolszczyzny mogą sprzyjać przymarzaniu rolety zewnętrznej.

Szczególną uwagę należy zwrócić na rolety zewnętrzne wyposażone w silniki elektryczne. Podczas mrozów pancerz w rolecie może przymarzać.

Przymarzanie może mieć miejsce zarówno w pozycji zamkniętej (pancerz może przymarzać  do parapetu, lub do prowadnic), jak też w pozycji otwartej              (pancerz przymarza  w skrzyni-wilgotne pióra po zwinięciu przymarzają do siebie). W takim przypadku należy poczekać aż roleta samoczynnie się odmrozi.

Aby nie doszło do uszkodzenia silnika (w przypadku gdy w rolecie nie zastosowano silnika przeciążeniowego), pancerza, czy inny elementów rolety zewnętrznej, należy  przy  mrozach (w szczególności wahaniach temperatury od plusowej do minusowe)  obserwować ją podczas pracy.

Roletę natychmiast trzeba zatrzymać,  gdy widzimy że zachowuje się nienaturalnie (np. gdy mamy wiele rolet ustawionych na jednym kanale i jedna inaczej pracuje- nie podnosi się lub nie opuszcza).

Doraźnie aby przeciwdziałać przymarzaniu można zastosować na dolna uszczelkę i do prowadnic silikon w sprayu.

Back To Top