skip to Main Content
+48 664 712 657 +48 787 915 711 pjrg@pjrg.pl wroclaw@pjrg.pl katowice@pjrg.pl PJRG SP. Z. O. O. ul. Budowlanych 50 lok.1 45-123 Opole

Jakie są rodzaje rolet wewnętrznych?

Wystrój mieszkania mówi o guście i upodobaniach domowników, dotyczy to również kwestii aranżacji okna. Jeszcze za czasów PRL-u jako dekoracja na oknach dominowały zasłony, w późniejszym okresie hitem były żaluzje, teraz najbardziej popularne są rolety materiałowe.

Rolety wewnętrzne – zalety

Fenomen rolet materiałowych wynika z ich prostoty i funkcjonalności. Rolety tworzone na wymiar , całkowicie dopasują się do Twojego obecnego okna. Z powodu łatwego czyszczenia, takie rolety są dobrym rozwiązaniem dla alergików. Dobrze zabezpieczają przed słońcem, latem nie nagrzewają się, do szczególnie docenia się w upalne dni.

Jakie są rodzaje rolet wewnętrznych?

Rolety klasyczne wolnowiszące

Tego rodzaju rolety są dość tanim i bezinwazyjnym rozwiązaniem. Całość utrzymuje się na rolce, którą montuje się we wnęce okiennej lub nad oknem.  Zamontowana roleta zwisa swobodnie, dlatego w przypadku wiatru, rolety mogą się poruszać.

Rolety klasyczne kasetowe

Tego rodzaju rolety osadzone są na prowadnicach,  po zamontowaniu przylegają całkowicie do okna, co ułatwia ich otwieranie, przy spuszczonej rolecie. Wyposażone są w mechanizm samohamujący, który przydaje się w przypadku rolet ciężkich lub wysoko zawieszonych.

 

Rolety rzymskie

Wyróżniają się estetyką i wyglądem. Roleta rzymska nie zwija się w rolkę, ale składa falami kiedy pociągamy za sznurek. Za pomocą poprzecznie zamontowanych fiszbin, roleta równomiernie się rozkłada.

Rolety austriackie

Na pierwszy rzut oka wyglądają jak tradycyjne zasłony. System taśm pionowych lub sznurków zainstalowanych w rolecie umożliwia podnoszenie jej na podobnej zasadzie do kurtyny teatralnej.

Rolety dzień i noc

To jest hit ostatnich sezonów. Rolety materiałowe w zupełnie nowej formie. Naprzemienne pasy materiału oddzielone zostają przestrzenią, przez którą przenika światło. W czasie rozbijania i zwijania te pasy nachodzą na siebie, dzięki czemu można swobodnie regulować poziom zaciemnienia w pokoju.

Zapraszamy do przeczytanie artykułu: KLIK

 

Back To Top